Hakkımızda

ONLINE Burak, Burak Filateli & Müzayedecilik tarafından hizmete sunulan online müzayede platformudur.

Burak Filateli A.Ş.

1981 yılında koleksiyon pulları ve posta tarihi materyalleri ticareti yapmak üzere Yaşar Temiz tarafından "Burak Pul Evi" adıyla kurulmuştur.

Yaşar Temiz'in girişimci ruhunun ve cesur atılımlarının sonucu olarak ilk filateli müzayedesi 1983 yılının Eylül ayında Sheraton Oteli'nde yapılmıştır. 1980'li yılların sonlarına doğru tarihi kartpostallar, hisse senetleri, tahviller, faturalar, fes etiketleri gibi efemeral belgelerin araştırmacılar ve koleksiyoncular tarafından değerlendirilmeye başlamasıyla bu alanda da yoğun bir faaliyet içine girmiş ve ülkemizde ilk kez ciddi anlamda kartpostal ve efemera müzayedeleri düzenlemeye başlamıştır.

Yoğunlaşan iş hacmi Burak Pul Evi'nin bir anonim şirkete dönüşme sürecini de beraberinde getirmiştir. 1994 yılında firmamız Burak Filateli A.Ş. adını almıştır. Günümüzde her türlü efemeral ve filatelik malzemenin yanı sıra antika objeler, resim, hat, harita, gravür, madalyon gibi pek çok konuda sık sayılabilecek periyotlarla müzayedeler düzenlemeye devam etmektedir

Burak Müzayedecilik

Burak Müzayedecilik, 2004 yılında Yaşar Temiz'in oğlu Burak Temiz tarafından kurulmuş ve böylece Burak Filateli 2. kuşağa taşınmıştır.

Nişantaşı Hak Pasajı'nda faaliyet gösteren Burak Müzayedecilik, eski hisse senedi ve tahviller, tarihi kartpostallar ve fotoğraflar, berat ve fermanlar, resim, hat, harita, gravür, kitap, antika objeler, eski piyango biletleri, eski kağıt paralar gibi eserlerin satışa sunulduğu müzayedeler organize etmektedir.

Bu eserlere ek olarak kurşun askerler ve İstanbul Şehir Hatları Vapur Maketleri de Burak Müzayedecilik'te koleksiyoncuların beğenisine sunulmaktadır.

Geçmişe duyulan özlemi ve de daha önceleri kağıt fabrikasına giderek hamur olan ya da yok edilen milyonlarca kağıt belgeyi, koleksiyoncular yaratarak bir değere dönüştürmeyi başaran Burak Filateli ve Burak Müzayedecilik kuruluşları, bu alanda yapılan yüzlerce kitabın oluşmasına da zemin hazırlamıştır.

www.burakfilateli.com